קורס השתלמות – המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

קורס השתלמות

קורס השתלמות נועד על מנת לאפשר לעובדים לעבור השתלמות מקצועית מטעם מקום העבודה. קורס השתלמות מאפשר לעובד לשפר את מצבו התעסוקתי בכך שהוא מוכר לו כקורס גמול השתלמות, כלומר העובד זוכה לגמול בשכר כאשר הוא מסיים את קורס ההשתלמות בהצלחה.

 

על מנת שקורס השתלמות יחשב כקורס גמול השתלמות  חובה לברר כי הקורס אותו אתם מעוניינים ללמוד כן מוכר כקורס השתלמות. ניתן לברר זאת באמצעות שיחת הבהרה עם המוסד בו אתם מעוניינים ללמוד, כאשר ניתן ולבקש מסמך אישור מהוועדה לפיקוח קורסים מוכרים לגמול השתלמות מאותה שנה. במידה ואינם בטוחים כי הקורס שבחרתם מוכר כגמול השתלמות, מומלץ להתייעץ ולבדוק שוב, רק קורס גמול השתלמות מעניק לעובד גמול השתלמות.

 

קורס השתלמות יכול להיות קורס במגוון תחומים. כיום ניתן למצוא קורס השתלמות בתחומים פיננסיים, קורס התשלמות בתחומי העצמה אישית, קורס גרפולוגיה, קורס גישור, קורסים בתחומי מדעי החברה סוציולוגיה, קורסים בתחום המחשוב, קורסים בתחום השפות ועוד. קורס השתלמות בתחומים שאינם בעלי זיקה ישירה לתחום העיסוק של העובד שמים דגש על פיתוח האישיות ורכישת מיומנויות עקיפות ופחות על פיתוח מיומנות של תחום העיסוק. למרות שקורס השתלמות יכול להיות קורס לפיתוח אישי, כיום נהוג יותר להוציא עובדים לקורס השתלמות אשר קשור באופן זה או אחר לתחום העיסוק של העובד. קורס השתלמות אשר קשור באופן ישיר לתחום העיסוק, מאפשר לעובד לשפר מיומנויות קיימות או לרכוש מיומנויות חדשות, אשר יסייעו לו במהלך עבודתו. למשל, מי שעוסקת בהנהלת חשבונות בעבודתה ויוצאת לקורס השתלמות בהנהלת חשבונות מתקדמת יותר, יכולה להרחיב את תחומי האחריות במקום עבודתה ובכך למעשה תורמת יותר למעסיק. התמקצעות העובדים על ידי קורס השתלמות מאפשרת למקום העבודה להבטיח לעובד הטבה בתנאי העסקה לאחר ששיפר את הכשרתו, כך שגמול ההשתלמות ניתן בעבור סיבה מסוימת.

 

היכולת של מקום עבודה להוציא עובדים לקורס השתלמות מאפשרת קיום דיאלוג בריא בין מקום העבודה לעובד. היות וחוקי קבלת גמול השתלמות ברורים וקבועים מראש, אין מקום לדו שיח אודות גמול ההשתלמות, כך שנמנעת משני הצדדים אי הנוחות שבצד דרישה לשיפור תנאים.

 

כיום יותר ויותר מעסקים וחברות ממגזרי תעסוקה שונים רואים את הפוטנציאל בקורס השתלמות ומוציאות עובדים לקורס השתלמות, הרווח האפקטיבי לשני הצדדים ברור ולכן מומלץ לכל עובד לבחון את זכאותו לצאת להשתלמויות מקצועיות לגמול השתלמות. איך עושים זאת, לכל תחום תעסוקה זכאות אחרת לקורס השתלמות, במידה והינכם יודעים כי ניתן לצאת לקורס השתלמות מטעם מקום העבודה, פנו לגורם המטפל ובררו בדיוק את הזכויות ואת החובות שלכם על מנת להיות זכאים לקורס השתלמות. חשוב לדעת, גם אם כרגע אינכם יכולים לצאת לקורס השתלמות בשל אי עמידה בקריטריונים או כל סיבה אחרת, ידע מוקדם אודות האופציות העומדות לרשותכם תקל עליכם את התהליך בעתיד.

< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד