מה צריך לבדוק כשבוחרים מכללה לחינוך דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

מה צריך לבדוק כשבוחרים מכללה לחינוך

בתחום החינוך נחשב לאחד מהתחומים החשובים והמרכזיים ביותר. כיום קיימות לא מעט מכללות לחינוך אשר מכשירות את דור העתיד של המחנכים ומקנות להם כלים וידע רב. עבור סטודנט לעתיד שזה עתה סיים את פרק השירות הצבאי בחייו ומעוניין להתחיל ללמוד מדובר בהחלטה לאט פשוטה הכוללת תקופת התלבטות ארוכה- האם לבחור מכללה לחינוך אחת על פני האחרת?
לא מצליחים להחליט? הכתבה הבאה נועדה במיוחד בשבילכם.

  
הגודל קובע?

בבואכם לבחור מכללה לחינוך על פני אחרת, יש להביא בחשבון את הגודל. האם מדובר במכללה גדולה או שמא מדובר במכללה קטנה. לכל מכללה יש את היתרונות והחסרונות שלה. כך למשל ישנן מכללות בהן המרצים מתחלפים ללא הפסקה, דבר שיפגע בסיכויים של הסטודנטים לעבור בהצלחה את הבחינות. מנגד, אם מדובר במכללה גדולה הרי מכללה גדולה יכולה למצוא שלל פתרונות יצירתיים לנושא. דבר נוסף, מכללות גדולות מקבלות תקציב גבוה יותר מה שמאפשר להן להשקיע בציבור הסטודנטים. לעומת זאת, מכללות קטנות יכולות להיות פתרון טוב עבור סטודנטים בעלי בעיות תקציב.
 
קבלת הסמכה
על מנת להשתלב בהצלחה במערכת החינוך יש חשיבות רבה לקבל תעודת הסמכה מטעם המכללה. אותה תעודה מהווה נקודת פתיחה מוצלחת למדי לקריירה בתחום ההוראה.
 
צוות מורים
אחד הפרמטרים החשובים ביותר בבואכם לבחור מכללה זה בחירת צוות המורים. אחרי הכל, מדובר באנשים אשר ישפיעו על העתיד שלכם בשנים הקרובות ולכן יש חשיבות רבה לבחון היטב את צוות המורים במכללה לבחון את שנות הניסיון שלהם, לבחון את דרך הלמידה שלהם. לבחון לגבי קורסים עם תרגום מעברית לאנגלית ורמת האנגלית שבימינו חשובה מאוד. 
 

שיטות הוראה

בבואכם לבחור מכללה חשוב מאד לבחון את שיטות ההוראה בייחוד כאשר מדובר על תחום החינוך. בשנים האחרונות תחום החינוך עבר מהפכה של ממש וכיום ניתן לראות כי מורים רבים אינם עושים שימוש בלוח וגיר אלא מאמצים את השינויים השונים שחלו בתחום ומתקדמים לעבר הוראה באמצעים מתקדמים יותר.
 
 
 
מספר תלמידים בכיתה
פרמטר נוסף לבחירת מכללה זה מספר התלמידים בכיתה. אם בעבר היה נהוג לכלול מספר רב של תלמידים בכיתה הרי כיום זה ממש לא כך. במכללות רבות הבינו כי על מנת להכשיר את דור המחנכים הבא קיימת חשיבות רבה לצמצם את מספר התלמידים בכיתה.

אז כיצד נבחר מכללה לחינוך
אז כיצד נבחר את המכללה המתאימה ביותר? אחת הדרכים לעשות זאת זה באמצעות ביקור במכללות. נדמה כי המשפט המפורסם אין כמו מראה עיניים נכון מאד במקרה הזה. בעת ביקור במכללה ניתן לראות דברים שאי אפשר לראות על ידי כניסה לאתר האינטרנט של המכללה ולכן לצד תחקיר מקיף באינטרנט יש חשיבות רבה לבקר במקום על מנת לקבל החלטה מושכלת בהתאם לנתונים המוצגים בפניכם בזמן אמת וכך ניתן לראות האם המכללה מתאימה.
 
מכללת הישגים נחשבת למוסד מוביל בקורסי גמול השתלמות, חזון המכללה הוא לספק ערך מוסף למשתלמיה בקורסים השונים
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד