חשיבות ניהול הזמן | המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

חשיבות ניהול הזמן והיתרונות בלימוד הנושא

 
חשיבות ניהול הזמןאופן ארגון וניצול הזמן יקבע במידה ניכרת את רמת היעילות וישפיע בתוך כך גם על מידת ההצלחה של כל מנהל ככזה. למה? מכיוון שהזמן הוא המשאב היקר ביותר ורק על ידי תכנון אפקטיבי של הזמן ניתן יהיה להספיק לערוך את כל המשימות ולהשיג את כל היעדים. לא הרבה אנשים אכן מקדישים את הזמן הנדרש לתכנון, על אף שהתכנון הוא חיוני עבור שימוש נכון ואפקטיבי בזמן. החשיבות של תכנון עולה בזמן שאנו מטפסים מעלה בדרגות הסולם הניהולי, מכיוון שלהשגת העמדה נלווית גם האחריות ליעדים לטווח הרחוק.
 
הקדשת הזמן החיוני לתכנון
מנהלים בדרג בינוני ועליון למעשה לא מסוגלים להשיג יעדים שנקבעו בקפידה אך ללא תכנון. משום שאנו לא מתכננים כפי שהיינו אמורים לתכנן, ישנה חזרה וכישלון בדיוק באותן הנקודות, הדברים מתגלים שוב ושוב כלא פשוטים כפי שנראו בתחילה, כל פעולה אורכת זמן רב מהמצופה, כל מה שחשבנו שישתבש אכן משתבש וכן הלאה. מי שמקדיש את הזמן החיוני לתכנון ולפיתוח מנהיגות נתקל בבעיות אלו הרבה פחות ממי שאיננו מקדיש זמן זה לתכנון. תכנון על פי רוב הוא חשוב וחיוני, אך מדוע אם כן אנו לא מקדישים זמן רב יותר לפעולה כה חשובה?
 
מדוע אנשים נמנעים מתכנון הזמן ומהן ההשלכות?
האירוניה היא שלרוב האנשים לא נותר מספיק זמן לצורכי התכנון. קיימות לא מעט עבודות שחייבות להיעשות, ואת התכנון ניתן לדחות ליום אחר. יחד עם זאת ואם היינו משכילים להקדיש את הזמן הראוי לתכנון, היינו עשויים להרוויח זמן רב יותר לביצוע של פונקציות אחרות בעבודה. בעיה אחרת שהיא שרובנו הצלחנו בעבר גם מבלי לתכנן את הזמן. אנו עדים ללא מעט הצלחות מרשימות שנעשו בעבר, אך השאלה בדבר יכולתנו להצליח במידה גבוהה יותר אם היננו נעזרים בתכנון, עדיין נותרת פתוחה.
 
האקלים העסקי של היום הוא הרבה יותר מורכב ופחות קל לניבוי מבעבר. התקווה להצליח חייבת להיות מלווה בתכנון. ישנו הכרח לתכנן בעקבות תקנות וחוקים ברמה הארצית קיימים לא מעט פרמטרים שתלויים ישירות בכישורי התכנון שלנו וביניהם היכולת לפתח תוכניות ושירותים חדשים ולהתמודד עם התחרות.
 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד