מה אומרת שפת הגוף שלך | המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

מה אומרת שפת הגוף שלך

 
מה אומרת שפת הגוף שלךחושבים ללבוש את העניבה האדומה לפגישה הקרובה מול ההנהלה? אנו ממליצים לכם לשקול מחדש את האפשרות. שפת גוף ותקשורת לא מילולית עשויות להיות בעלות השפעה רבה במסגרת החיים המקצועיים, ואף עשויות להתברר כגורם שיוצר או מחבל בעסקה, בקשר העסקי או אף בהצלחה הפיננסית. כך לכל הפחות טוענים ספרים רבים העוסקים בתחום של שפת גוף. מומחים בתחום טוענים כי אחד מהדברים החשובים ביותר בעסקים הוא הרושם שמצליחים לעשות על אנשים.
 
טיפים ראשונים לאנשי עסקים- יציבה והליכה
שפת גוף מתייחסת לתנועות גוף, הבעות פנים, מחוות ואף הטון של הקול. להלן כמה טיפים לשימוש נכון בשפת גוף על מנת להשיג יעדים מוצלחים בעסקים. בארבע השניות הראשונות להיכרות, אנשים מחליטים מה דעתם על אנשים. חשוב לזכור כי בעסקים, עם הכניסה לחדר הישיבות, רוב האנשים בחדר כבר הספיקו לגבש דעה עליכם וזאת עוד טרם התיישבתם בכלל. על מנת לוודא כי אתם נכנסים לישיבה כשווים, יש להקפיד על הליכה ויציבה נכונה. עמדו זקוף והתהלכו בקלילות אם ברצונכם להעביר רושם של נוכחות וביטחון עצמי.
 
מקומו של המגע בשפת הגוף
הטיית הכתפיים למטה, מעבירה מסר מאד ברור של חוסר ביטחון. כל אחד מאיתנו מציג פנים אחרות, אולם יחד עם זאת חשוב להקפיד על הצגה משכנעת ובטוחה. ניתן לראות מבעד לפנים בצורה הרבה יותר קלה ממה שנדמה לכם. בשפת הגוף למגע ישנו חלק מרכזי, ואם תטעו ייתכן ותסיימו את הפגישה עם דחייה או עם פנס בעין. אם תצדקו ייתכן ותאו עם היד על העליונה במסגרת העסקה, תרתי משמע. ברוב המדינות, לחיצת יד בעסקים, מהווה נורמה ומספיקה על מנת לקהל הבנה האם מי שעומד מולנו הוא פסיבי או אגרסיבי.
 
משחקי כוחות לא מודעים
יש להישמר ממשחקי כוחות שיכולים להתפתח. יש לשים לב האם האדם שכרגע אתם לוחצים לו את היד מנסה לשנות את תנוחת האחיזה כדי שידו שלו תהייה על העליונה. מדובר במשחק כוחות מובהק, וברוב המקרים המשחקים הללו כלל לא נעשים במודע. יחד עם זאת ייתכן כי תגלו שעל מנת להיראות כמקבלי מרות, חלק מהאנשים יתנו לכם מרצונם להיות עם היד על העליונה.
 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד