השתלמויות וקורסים עבור מועמדים הרוצים להתקבל למשרות בכירים - המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

השתלמויות וקורסים עבור מועמדים הרוצים להתקבל למשרות בכירים

משרות בכירים - היצע וביקוש

הבעיה בכל שוק עבודה והדבר נכון למעשה לכלל המקצועות, היא שככל שעולים בדרג הניהולי כך מתמעטות והולכות המשרות. משרות בכירים הן דוגמא מצוינת למקום בו ההיצע מועט לעומת משרות זוטרות יותר, כמובן שהטעם לכך פשוט ונובע מן העובדה שיש צורך במעט מנהלים לעומת שאר העובדים. מן העבר השני אנו רואים כי הביקוש מצד העובדים למשרות ניהוליות הוא רב והיצע העובדים בו גדול. כל כלכלן מתחיל יודע כי במקום בו ישנו היצע רב וביקוש מועט התחרות היא עזה וקשה ועל כן אין זה פלא שעל כל משרה בכירה מתמודדים מאות אנשים שאינם מתקבלים, מצב זה גורם כמובן לקושי להתקבל למשרה ניהולית וגורם לרבים לדכדוך רב.

 

הפתרון – השתלמויות וקורסי הכנה

השאלה העיקרית שיש לשאול היא כיצד ניתן לשפר את סיכוייך בכדי שתוכל להתקבל למשרה ניהולית. משרות בכירים הן כה מבוקשות שכל צעד או דבר שניתן לעשות בכדי לשפר את סיכוייך כדאי ומשתלם. אכן, ישנם מספר דברים שניתן לעשות אך בראש ובראשונה הדבר המומלץ ביותר הוא ללכת להשתלמויות וקורסי הכנה אשר מכינים מועמדים מרצים למשרות ניהוליות. ההשתלמויות וההכנה יעזרו לך להתמודד טוב יותר עם ראיונות העבודה והמבחנים הצפויים בתהליך הקבלה לעבודה. ההשתלמויות יעזרו לך גם בשלבים המתקדמים יותר מכיוון שהן יכולות לסייע בהבנה של מה מחפש המעסיק ובהסבר כיצד קורות החיים צריכים להיראות ומה יש להדגיש בהן.

 

על מה לשים דגש בקורסי ההכנה?

כאשר אנו ניגשים לקורס המכין אותך לקראת משרות בכירים הרי שבראש ובראשונה כדאי לברר אם לקורס הספציפי יש נגיעה לתחום שלנו. אכן ככל שעולים בשרשרת הניהולית כך ההבדלים בין המקצועות נעלמים ועדיין ישנם הבדלים בין שותף במשרד עורכי דין לבין מנהל בחברת ביוטכנולוגיה, הבדלים אלו משפיעים גם על תהליך העבודה. בנוסף כדאי לבצע קורס הכנה במקום מקצועי בעל מוניטין בתחום אשר בכובעו השני הוא עורך ראיונות למשרות ניהוליות. אם הקורס לא נערך על ידי אנשים אשר מקצועם הוא ביצוע ראיונות עבודה הרי שאין טעם רב בהשתלמות וספק אם היא יכולה להועיל לכם.השתלמויות

 

האם הקורסים מבטיחים משרה?

אין להבין מן האמור לעיל כי למחרת סיום ההכנה והקורס הייעודי נתקבל לאיזה משרה שנרצה, אין גם לצפות כי משרות בכירים יתחילו לעמוד בתור בשבילנו לאחר סיום הקורס. עם זאת השוק התחרותי של חיפוש העבודה מחייב אותנו, משפרי העבודה ללקיחה של כל יתרון שידינו משיגות וזוהי הסיבה העיקרית מדוע כדאי לצאת לקורסים אלו. ההשתלמות, קורס השתלמות, והקורס הכנה יכולים להוות את נקודת המפנה שלאחריה נתקבל לעבודה או נעבור לשלב קורות החיים וזה כשלעצמו שווה הרבה מאוד. קורסים אלו יכולים גם להועיל מאוד למי שמבקש לעבור מדרג ניהולי זוטר לדרג ניהולי בכיר ולתת להם מושג לקראת מה הם הולכים לא רק בשלב ראיונות העבודה אלא גם בשלב ביצוע העבודה. 
 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד