המכללה להישגים בע"מ | מה משמעותו של גמול השתלמות | גמול השתלמות דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

מה משמעותו של גמול ההשתלמות

מקומות עבודה מעוניינים בעובדים מוכשרים ומיומנים, ומוכנים להשקיע בהעמקת הכשרתם. בתמורה לכך, הם גומלים להם בתוספת שכר ובמענקים. זוהי משמעותו של גמול ההשתלמות. מקום העבודה שולח את העובד להרחבת הידע המקצועי שלו, ובעבור כך מעניק לו תוספת שכר, היות ולאחר סיום גמול ההשתלמות העובד מוכשר יותר לתפקיד. 
 
גמול ההשתלמות מהווה כלי עזר לארגון ולחבר בו. כך למשל, גמול השתלמות מאפשר לארגון להכשיר עובד מוצלח לתפקיד ספציפי אליו הוא רוצה לקדמו. בתמורה העובד יתקדם במקום עבודתו, יקבל יותר אחריות ושכר ההולם את תפקידו החדש, ועל כן גם סביר כי מחויבותו למקום עבודתו תגבר. לא משנה מהו תחום עיסוקו של העובד ומהו מקצועו המוגדר, ידע נוסף יוכל תמיד להעשיר אותו להעניק לו מיומנויות חדשות או להעמיק את אלו הקיימות.
 

קורסי גמול השתלמות - להרחבת אופקים וחשיבה יצירתית

הארגון מעוניין לשלב עובד חרוץ בתפקיד חדש הדורש חשיבה מעט שונה מזו שאותו עובד היה רגיל לה יוכל לשלוח אותו לקורס בנושא חשיבה וחשיבה יצירתית. בקורס זה ילמד אותו עובד כיצד לגבש תוכניות עבודה חדשות ומורכבות יותר, המתאימות לתפקידו החדש. הוא ילמד על תבניות חשיבה המאפיינות אנשים, ויפתח את היכולת לצאת מחוץ לטווח תבניות אלו.
 
קורס נוסף מרחיב אופקים ונותן כלים אופטימאליים לשמירה על התנהלות שוטפת במקום עבודה  הינו קורס גישור, בקורס גישור ילמד המשתלם כיצד ניתן לפתור סכסוכים ובעיות העולות בין חברי הארגון וכן מול גורמים המצויים מחוץ לארגון. קורס מעין זה יקנה למשתלמו כלים נוספים להתמודד עם השחקנים השונים אשר התקשורת עימם דורשת כלים יצירתיים ועדכניים יותר.
 

קורסי גמול השתלמות - כדי להתפתח

ארגון הרוצה לעמוד בקצב המשק חייב להתפתח בצורה מתמדת, הכשרת חבריו בקורסי תכנון פרויקטים וכלכלה, קורסים אלו יכשירו את המשתלם כיצד לבנות תקציב לפרויקטים חדשים ואיך ניתן לפקח על תקציב זה. כמו כן המשתלם ילמד איך לעמוד לתכנן תרשים זרימה בו נמצאים יעדי הארגון ומטרותיו ומהם הזמנים המוקצבים לכל שלב בפרוייקט בהם יש לעמוד.
 
המטרה של הקורסים במכללה להישגים היא להביא את המשתלם לתוצאות הטובות ביותר על ידי ההכשרה המתאימה והטובה ביותר. כך שבמקום המשתלם ילמד את העבודה במהלך תקופת חפיפה ארוכה, ניתן יהיה לשלוח אותו לקורס ממוקד העוסק בנושא הרלוונטי, ולסמוך על כך שהמשתלם מקבל תוכנית הכשרה ממוקדת, אשר אינה מעגלת פינות ואינה שורפת זמן מיותר. עובד מוכשר ומיומן יותר, אשר מקבל לידיו כלים משוכללים יותר לעבוד עימם הינו עובד טוב ויעיל יותר.
 
 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד