קורסים לגמול השתלמות – המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

קורסים לגמול השתלמות

המכללה להישגים, הקיימת משנת 1999, הינה ארגון רב תחומי המתמחה בהכשרה מקצועית במקצועות הניהול, ייעוץ ארגוני, הנחיית קבוצות, סדנאות הכשרה והעשרה ועוד.  
 
במרכז התמחויותיה של מכללת הישגים עומדים הקורסים לגמול השתלמות. הקורסים המוצעים לקהל לקוחותינו מאושרים לצורך קבלת גמול השתלמות, הן במגזר הציבורי והן במגזר הפרטי.
המכללה מציעה מנעד רחב של תחומים ללימוד קורסים לגמול השתלמות, ואלו הם ארבעת הענפים המרכזיים:
 
1. קורסים במדעי החברה- במסגרת ענף רחב זה, מציעה מכללת הישג קורסים לשיפור, לשדרוג ולקידום העובד דרך קורסים מגוונים כמו שיפור השירות, שפת גוף ותקשורת לא מילולית,  ניהול משאבי אנוש, הבעות פנים ככלי מיון ואבחון ועוד.
 
2. שפות- המכללה מאפשרת למגוון לקוחותיה לשפר את הידע שלהם בשפה זרה, להרחיב את הידע בקריאה, בכתיבה קורסים לגמול השתלמות
ובדיבור, ללמוד את הזמנים השונים ולהימנע משגיאות נפוצות בכתיבה ובדיבור. הקורסים המוצעים בתחום זה יהיו בעיקר בשפה האנגלית.
 
3. כישורי מחשב- במסגרת קורסים בתחום המחשבים, ירכוש העובד מיומנויות במחשבים החל בתוכנות בסיסיות כמו Word ו-PowerPoint, וכלה בפונקציות מורכבות יותר כמו ה- VLOOKUP ב-Excel, הנפשות מרובות לאלמנטים ואפקטים ב-PowerPoint, מערכות אנטי- וירוס והכרת מודלים ומערכות הגנה ובטחה מפני מתקפות סייבר ועוד.
 
4. קורסים לשיפור ארגוני- עובד אשר ילמד בקורסים בענף זה, יזכה ויְזַכֶּה את הארגון במנעד רחב של פונקציות. באופן זה, ילמד העובד כיצד לשפר את יכולת עבודת הצוות שלו, תכנון ובקרת פרוייקטים (ניהול פרוייקטים), ניהול משא ומתן, ניהול כללי, ניהול ידע בארגונים, איכות השירות וניהולו, חוזים, מצויינות בשירות, מכרזים והתקשרויות ועוד.
 
 
 

קורסים לגמול השתלמות בסקטורים השונים

 
ככלל, קורסי גמול השתלמות הינם קורסים אשר ניתנים לעובדים העומדים בקריטריונים מסויימים ומבקשים לשפר תנאי העסקתם. כל קורס לגמול השתלמות חייב להיות מאושר על ידי המעסיק, ועל העובד לעמוד בתנאי הסף להרשמה לקורסים לגמול ההשתלמות; לצבור 400 שעות ולעמוד בתנאי הסף שהציבה כל מכללה (כמו אחוז נוכחות), על מנת לצלוח את הקורס ולקבל תוספת בשכר.
קורסים לגמול השתלמות הינם דבר נפוץ ומקובל כיום בשוק העבודה, אך לכל סקטור מקצועי חוקים משלו בכל הנוגע ליציאת עובדים לקורסים אלו. לפיכך אין פרמטרים ספציפיים מוגדרים וכוללניים, ועל כל עובד לברר מול מחלקת משאבי אנוש או מול המעסיק אודות הפרטים והתנאים.
 
 
 

9 נקודות שחשוב להכיר על קורסי גמול השתלמות

 
  • על קורסים לגמול השתלמות מפקחת הועדה לגמול השתלמות, הפועלת בהתאם לאמות מידע שנקבעו במוסד לבוררות מוסכמת, ובהסכמים קיבוציים הנערכים בין המעסיקים והאיגודים המקצועיים.
  • קהל היעד- כיום הסכם קורס גמול השתלמות מוכר בסקטור הציבורי וגם בסקטור הפרטי, לרבות משטרה, צבא, קורסים לגמול השתלמותמערכות החינוך וההוראה, רשויות מקומיות, עיריות, עובדי מנהל ומשק, בתי חולים, עובדים בתחום מדעי הטבע, עובדים סוציאליים ועוד.
  • על מנת לצלוח את קורס גמול ההשתלמות, יש להשלים 400 שעות לימוד בתחום מוכר ורלוונטי לתחום עיסוקו של העובד, ולעמוד בדרישות הסף אשר הציב מוסד הלימודים (כמו נוכחות וציון במבחנים). יש לברר מול מכללת הישגים אם הקורסים שבחרתם יוכרו לכם לגמול ההשתלמות.
  • בסקטור בתי החולים- אחים ואחיות אשר משתלמים מעבר ללימודי הסיעוד שלהם- זכאים לגמול השתלמות עד 9 יחידות לפי 1.2% מהשכר המשולב ועד מקסימום של 10.8% מהשכר המשולב. גם כאן גמול ההשתלמות ניתן רק במידה וועדת גמול ההשתלמות אישרה זאת ואכן האח/ות עומד/ת בקריטריונים המלאים לקורס גמול השתלמות.
  • על מנת להתחיל בקורס השתלמות ישנם תנאי סף; בוגרי 12 שנות לימוד לפחות' בעלי דרגה 6 (י"ח) מינימום בדירוג מנהלי או 15 דרגה תקנית ועובדים אשר למדו שנתיים לפחות במוסד להשכלה גבוהה, או בעלי תואר B.A.. אם אינכם עומדים בתנאי הסף- פנו אלינו ונסייע לכם בפתרון חלופי.
  • ההבדל בין קורס גמול השתלמות א' לבין קורס גמול השתלמות ב' הינו בהתניית למידת קורס השתלמות ב', אך ורק עם סיומו של קורס השתלמות א' (מעבר לכך מדובר על אותו מספר שעות לימודיות [400] ועל עמידה בתנאי הסף אשר הציבה המכללה).
  • תחומי הקורסים לגמול השתלמות- ניתן לקטלג את מגוון הקורסים העומדים לבחירתכם במכללתנו לארבע ענפים מרכזיים: מדעי החברה, תחום ארגוני, שפות ויישומי מחשב. לרשימת הקורסים לגמול השתלמות המלאה הקליקו
  • מסלול אישי- ישנו מסלול אישי ללימוד קורסי גמול השתלמות, ולימוד במתכונת זו מותנית באישור של המפקח להשתלמות במקום העבודה זמן רב לפני תחילת הקורס.
  • קורס לגמול השתלמות הינו חוויה מעשירה הן מבחינה לימודית וחוויתית והן מבחינה מקצועית הרלוונטית לתחום העיסוק של המשתלם. בכל תחום, אפילו שירות של שינוע מבנים ניידים וכד'.
 

היכן מתקיימים לימודי הקורסים לגמול השתלמות?

 
המכללה להישגים פועלת בפריסה רחבה במספר ערים מרכזיות ברחבי הארץ, כאשר סניפה הראשי ממוקם ברמת גן.
תוכלו להירשם לקורס לגמול השתלמות בכל אחד מהסניפים שלנו, לרבות פתח תקווה, הרצליה, חולון, מודיעין, ראש העין ותל אביב.
דלתנו תמיד פתוחה ונשמח לסייע לכם בכל שאלה בכל עת.
 
 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד