הכשרת דירקטורים – המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

הכשרת דירקטורים

דירקטוריון הינו הגוף אשר אחראי לפיתוח וניהול החברה, כאשר החלטות הדירקטוריון אינם החלטות ברמת ניהול שוטף אלא החלטות ברמת אסטרטגיה והטויות דרך. ככל שדירקטורים בחברה יהיו בעלי ידע מקיף במגוון תחומים, כך ההחלטות שיקבלו יהיו החלטות המבוססות על אינפורמציה רחבה, תוך שילוב ידע נצבר וניסיון אישי. על מנת לפתח כלים ומיומנויות לקבלת החלטות נכונות, ישנם כיום מסלולים להכשרת דירקטורים.

 

כאשר מדברים על הכשרת דירקטורים מדברים למעשה על פיתוח מערך החשיבה של האנשים המכהנים בתפקידים אילו, תוך הקניית כלים נכונים לקבלת החלטות אסטרטגיות רחבות. היות ודירקטור אינו מנהל את החברה בפועל ואינו מקבל החלטות ניהוליות ברמה יום יומית, תפקידו נמדד ביכולת שלו להתוות לחברה את הדרך הנכונה, תוך בחינה מעמיקה של סוגיות משפטיות וכלכליות ובעיקר תוך ניהול סיכונים.

התחומים הנמצאים באחריותו של הדירקטוריון רחבים ומגוונים החל מהבנה כיצד פועל דירקטוריון ומה הוא נדרש לעשות מתוקף סמכותו, מהי האחריות האזרחית והפלילית של הדירקטוריון  ועד להעמקת ידע בנשאים שונים כמו סוגי התאגדויות בישראל, ניתוח דוחות כספיים והערכת שווי, התנהלות מול וועדות ביקורת, מיזוגים ורכישות וכמובן אסטרטגיה עסקית.

 

קורס הכשרת דירקטורים

הנושאים המגוונים בהם נוגעים בהכשרת דירקטורים מאפשרת למנהלים בכירים, דירקטורים פעילים או מועמדים לתפקיד זה, לפתח את מאגר הידע שברשותם, תוך התבוננות בסוגיות מעשיות ועיוניות . הכשרת דירקטורים שונה מלימודי ניהול בכך שהיא מתמקדת בסמכויות הדירקטוריון ברמה הרחבה ומסייעת בהבנת הליכים פנים וחוץ ארגוניים, תוך בחינה של היבטים שונים מתחומי המשפט, כלכלה וניהול.

 

מעבר להרחבת ידע, הכשרת דירקטורים מעניקה לחברי הדירקטוריון כלים כיצד להתמודד נכון עם האינטריגות הפנימיות בין בעלי המניות, הדירקטוריון וההנהלה בפועל. על מנת להבין איך חושב ופועל כל אחד מצלעות המשולש, הכשרת דירקטורים שמה דגש לא רק על תפקידי הדירקטוריון אלא גם על הבנת תפקידם של האחרים בחברה, ברמת ניהול ואסטרטגיה, היות ואחד מתפקידי הדירקטוריון הינו פיקוח על פעילות ההנהלה, אישור הצעות של ההנהלה בתחומי השקעות עתידיות חלוקת תקציב ועוד.

 

הכשרת דירקטורים ניתן ללמוד כיום במוסדות להשכלה גבוהה או במכללות המתמחות בלימודי ניהול או במכללות אשר מלמדות קורסים להכשרת דירקטורים. חלק גדול מסגל המרצים בהכשרת דירקטורים הינם עורכי דין, כלכלנים, מנהלי שיווק בכירים ומנהלי כוח אדם כאשר בחלק גדול מהמוסדות העוסקים בהכשרת דירקטורים, חלק מסגל המרצים מורכב מדירקטורים לשעבר, היכולים להתייחס לסוגיות השונות מצתוך ניסיונם האישי.  כאשר בוחרים מקום להכשרת דירקטורים מומלץ לבדוק מהם המרצים אשר מעברים את הכשרת הדירקטורים ומהו המוניטין של אותו מוסד בו אנו מעוניינים לעבור הכשרת דירקטורים.

< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד