גמול השתלמות - המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

גמול השתלמות

מקומות עבודה רבים מאפשרים לעובדים לצאת לקורס גמול השתלמות על מנת לשפר תנאי שכר. רגע לפני שאתם יוצאים לקורס גמול השתלמות הנה מידע שיסייע לכם להבין מהו אותו גמול השתלמות נכסף ואיך הכי נכון להגיע אליו.

  

מהו גמול השתלמות

גמול השתלמות הינו גמול המשולם לעובדים שעברו הכשרה מקצועית, דהיינו קורס גמול השתלמות, המוכר על ידי המעסיק כקורס אשר עמידה בתנאיו מתגמלת את העובד בשיפור תנאי העסקה.

 

איך קובעים מהו קורס גמול השתלמות

הקביעה מהו קורס אשר מקנה לעוברים אותו גמול השתלמות תלוי אך ורק במעסיק, כאשר כל מקום עבודה, לרבות מוסדות ממשלתיים קובע מהם הקורסים אשר מבחינתו מזכים את העובד בגמול השתלמות. למרות שקורס גמול השתלמות צריך להיות קורס עם תועלת ברורה למקום העבודה מעסיקים רבים מתרגמים קורסים לגמול השתלמות כקורסים שנועדו לפתח את אישיותו של העובד, בין אם מדובר בקורסים הנוגעים באופן ישיר בתחומי אחריותו ובין אם מדובר בקורסים אשר נועדו להרחיב אופקים. בין הקורסים המצויים בקטגוריית קורסים לגמול השתלמות ניתן למצוא קורסים הנוגעים בהעצמה אישית ותעסוקתית, גרפולוגיה, קורס גישור, קורסים בתחומי מדעי החברה סוציולוגיה, קורסים בתחום המחשוב, קורסים בתחום השפות, קורסים בתחום הפיננסי ועוד.

 

מהם הקריטריונים לגמול השתלמות

על מנת לקבל גמול השתלמות על העובד לעמוד בדרישות קורס חיצוני אשר הוגדר על ידי המעסיק כקורס גמול השתלמות. רק לאחר עמידה בתנאי הקורס וצבירה מסוימת של שעות, יכול העובד לקבל את הטבת השכר בצורה של גמול השתלמות. כיום ניתן למצוא מגוון קורסים המוכרים כקורסים לגמול השתלמות, אולם חלק גדול מהקורסים מאפשר צבירה של עד 200 שעות בעוד שעל מנת לקבל ת גמול ההשתלמות חייב העובד לצבירה של כ-400 שעות בממוצע. לפיכך יש לבחון היטב את קורס גמול ההשתלמות שבחרתם ולראות כיצד ניתן לעמוד בקריטריונים המבטיחים לעובד גמול השתלמות.

 

מהם העובדים הראשיים לצאת לגמול השתלמות

קורסים לגמול השתלמות הינם דבר מקובל מאוד בעולם התעסוקה המודרני ומטרתו לעודד עובדים לפתח יכולות קיימות ולהעמיק את הידע, במטרה להפוך לעובדים יעילים יותר למקום העבודה. גמול השתלמות המשולם לעובד שעמד בדרישות הקורס משמש כמאין הבעת אמון לשעות שהשקיע העובד כאשר כעת מתוגמל העובד על פי הידע החדש שצבר. כיום ניתן למצוא גמול השתלמות במגזרי תעסוקה שונים כמו עובדי כוח אדם, עובדי חינוך, אחיות, עובדי משרד, עובדי הייטק ועוד. כאשר כל תחום מגדיר אילו קורסים מאושרים על ידו לגמול השתלמות. כמובן שלכל סקטור חוקים משלו ליציאה לגמול השתלמות ועליו לעמוד בדרישות סף מסוימות על מנת לקבל את האפשרות לצאת לקורס גמול השתלמות על חשבון המעסיק.

 

 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד