יזמות עסקית – המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

יזמות עסקית

יש לכם רעיון מהפכני, מרגישים שיש לכם עיסוק שמדרדג לכם באצבעות, כנראה שאתם יזמים.

 

 

יזמות עסקית הינה למעשה יוזמה של אדם או חברה בתחום העסקי. היוזמה העסקית מסמלת הפיכת רעיון לעסק בועט ופעיל, כאשר על היזם לעמוד בכל הקשיים והמכשולים בדרך לרעיון המנצח. כל עסק או רעיון הינו עולם ומלואו. על מנת להבין מה בדיוק העסק שלכם צריך, עליכם להבין באיזה תחום אתם מבקשים לפעול, מה ייחוד הרעיון העסקי שלכם ביחס לאחרים ואיך הכי נכון להתחיל. יזמות עסקית  נועדה על מנת לתת לכם את הכלים הנכונים להפיכת רעיון לעסק ממשי בשטח.

 

כמו כל התחלה, גם התחלת עסק חדש כרוכה בלבטים ומכשולים. המכשולים העומדים בפני יזם מתחיל יכולים להיות קשיים בהשגת מימון למיזם, התנהלות מול גופים בירוקטיים, קשיים טכנולוגיים, קשיים ניהוליים ברמת ניהול כולל או ברמת ניהול כוח אדם, קשיים בשיווק, פרסום, מכירות ועוד. על מנת לקבל את הכלים הנכונים לתרגם עסק ליזמות עסקית, מוצאים כיום קורסים המתאימים גם ליזמים מתחילים וגם ליזמים וותקים המעוניינים ללמוד כיצד להפוך את הרעיון לעסק וכיצד לקבל את הכלים הנכונים לפעול בעולם תחרותי. אחד הדברים שלומדים בקורס יזמות עסקית הינה הסתכלות על התמונה הכוללת, לא כל אדם בעל יכולת וידע טכנולוגי יהיה יזם טוב בתחום הטכנולוגי, לא כל מי שטוב בתחום מסוים בהכרח יכול להנהל עסק בתחומו. יזמות עסקית מטרתה להביט על העסק ממעוף הציבור, במטרה לקשור את כל הקצוות יחד. פיתוח יכולות פיננסיות , יכולות טכניות או יכולות שיווקיות הינו דבר קריטי לכל יזם המבקש להצליח. .  לא כל אדם מכיל בתוכו את כל הכישרונות הללו אך ניתן לפתח הבנה שלהם ועל ידי כך למלא תפקיד מלא יותר כיזם.

 

אף שאין דרך אחת נכונה בתהליך יצירת העסק וביישום יזמות עסקית, כיום ניתן ללמוד במכללות לניהול או במוסדות המציעים קורסים ליזמות וניהול,  תחומים הקשורים באופן ישיר לניהול עסק ויזמות עסקית. בקורס יזמות עסקית  ניתן ללמוד כיצד לעבד את הרעיון העסקי, הגדרת אסטרטגיה, הכנת תוכנית עסקית, גיוס משאבים ועוד

במידה והינכם מרגישים כי מעבר ללימודי יזמות אתם זקוקים לחיזוק וליווי אישי יותר, כיום קיימים גופים וחברות ייעוץ אשר מתמחות בליווי עסקים קיימים או בהקמת עסקים חדשים. חברות אילו מתמחות בלקיחת כל הפרמטרים הקשורים ביזמות עסקית והפיכתם למקשה אחת.

 

על מנת שעסק או רעיון יהפכו לעסק מצליח ומניב, עליכם לדעת לפעול במספר מישורים. המישור המעשי, דהיינו יישום הרעיון והתנהלות השוטפת בשטח והמישור הניהולי, היכולת לחשוב כמה מהלכים קדימה, לתכנן אסטרטגיה לטווח קצר ואסטרטגיה לטווח ארוך , כך שבתור יזמים תראו לא רק את מחר אלא גם את השנה הבאה.

 

< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד