השתלמויות - המכללה להישגים דלג אל התוכן דלג אל התפריט העליון דלג אל החיפוש דלג אל התוכן בתחתית האתר
התקשר אלינו
  • תמונה להמחשה - המכללה להישגים - בית הספר לניהול והדרכה. עושים את
מתלבטים איזה קורס מתאים לכם?
השאירו פרטים ונעזור לכם להחליט!

השתלמויות

השתלמויותעובדים רבים יוצאים כיום להשתלמויות מטעם מקום העבודה. כאשר עובד יוצר להשתלמויות הוא עושה משהו לשיפור השכר ושיפור תנאי העסקה שלו, עקב גמול השתלמות המשולם לו לאחר ההשתלמויות על ידי המעסיק. מעבר לשיפור תנאי העסקה, השתלמויות חושפות את העובד לידע מקצועי חדש, כך שהוא זוכה להרחיב את השכלתו בתחום העיסוק, על ידי השתלמויות וקורסים מקצועיים.

מסיבה זו, השתלמויות וקורסים מקצועיים הינם בדרך כלל השתלמויות בעלי זיקה לתחום העיסוק של העובד. אם העובד עוסק בעבודתו במחשב, השתלמויות בתוכנות מחשב יכולות לשפר ולייעל את עבודתו, אם במסגרת עבודתו העובד בא במגע עם לקוחות ועוסק במתן שירות, השתלמויות וקורסים בנושאים הקשורים לשירות לקוחות יכולים להפוך אותו לעובד שמביא תוצאות טובות יותר.

 

השתלמויות - גם לתועלת אישית של העובד

למרות הדגש על תועלת ברורה למקום עבודה, מעסיקים רבים מתרגמים השתלמויות כקורסים שנועדו לפתח את אישיותו של העובד, בין אם מדובר בהשתלמויות הנוגעות  באופן ישיר בתחומי אחריותו ובין אם מדובר בקורסים אשר נועדו להרחיב אופקים.

בין הקורסים והשתלמויות המוכרות כגמול השתלמות ניתן למצוא קורסים והשתלמויות הנוגעות בהעצמה אישית ותעסוקתית, כמו:, גרפולוגיה, קורס גישור, קורסים בתחומי מדעי החברה סוציולוגיה, קורסים בתחום המחשוב, קורסים בתחום השפות, קורסים בתחום הפיננסי ועוד. השתלמויות בתחומים שאינם בעלי זיקה ישירה לתחום העיסוק של העובד שמים דגש על פיתוח האישיות ורכישת מיומנויות עקיפות ופחות על פיתוח מיומנות של תחום העיסוק.

 

השתלמויות - לתת ערך מוסף

חשוב לזכור כי השתלמויות נועדו על מנת לתת ערך מוסף הן למעסיק, שלמעשה מכשיר ומשפר יכולות של עובדים קיימים ובכך יכול לחסוך העסקת עובד נוסף בעל מיומנויות אילו ומשפר את אפקטיביות העובד הנוכחי.

עובד שעבר השתלמויות מקצועיות משפר כמובן את תנאי העסקתו ורוכש ידע מקצועי שיכול לסייע לו גם בעבודה וגם בשוק התעסוקה בחוץ, במידה ותסתיים העסקתו באותה חברה.

אין ספק כי השתלמויות מקצועיות תורמות גם לקשר האישי בין המעביד לעובד. יציאה של עובד להשתלמויות או קורסים מקצועיים מחזקת את הבעת האמון בעובד ומעידה על כך שהמעביד רואה בו עובד טוב בעל פוטנציאל לטווח ארוך. כמו כן, השתלמויות וקורסים לגמול השתלמות מעידות על רצון לשפר את תנאי העסקת העובד כאשר הוא עושה משהו למען שיפור התנאים ולא מקבל אותם כמובן מאליו.

כיום יותר ויותר מעסקים וחברות ממגזרי תעסוקה שונים רואים את הפוטנציאל בהשתלמויות מקצועיות ומוציאות עובדים לקורסים אשר נועדו לגמול השתלמות. הרווח האפקטיבי לשני הצדדים ברור ולכן מומלץ לכל עובד לבחון את זכאותו לצאת להשתלמויות מקצועיות לגמול השתלמות.

 

 
< חזרה לעמוד הקודם
חזרה לראש העמוד